PSK Liberec bral body ve Frýdlantě

18.11.2009 12:00

HC Frýdlant - PSK Liberec 2:5 (0:2,1:1,1:2)

V dalším utkání krajského hokejového přeboru prohrál domácí Frýdlant s hosty z PSK Liberec.

Přes nekvalitní led kvůli odpolednímu slunci, se hrál rychlý a pohledný hokej z obou stran. Šance se rodily před oběma brankami, ale brankáři jak domácí Sýkora, tak i hostující Kysilka byly pozorní a vychytali i ty nejvyloženější. Mírnější převahu herní i střeleckou měli hosté, což také potvrdili dvěma góly.

PSK trestal první vyloučení domácích v 17. minutě, které po půlminutě využil Černý. O minutu později následovalo další vyloučení domácích a hosté zle zatápěli Frýdlantským, až z toho vyplynulo další vyloučení, když brankář Sýkora úmyslně posunul branku a domácích již ve třech nestačili a kapitulovali v čase 19:52 podruhé z hole Křikavy po pěkné kombinaci s Maděrou.

Druhá třetina se vyvíjela stejným způsobem: rychlý, slušný, útočný hokej. Domácí se sice mocně snažili o kontaktní branku, kdy několikrát zamkli hostující hráče ve třetině, ale ve 27. minutě chyboval domácí bek, kterému odebral kotouč střelecky disponovaný František Černý a nájezdem s následným blafákem zvýšil na rozdíl tří branek. To ovšem domácí nezlomilo a o třl minuty později poslal domácí Mikan do šance Romana Šíra ml., který zamotal brankáři hlavu a mezi betony snížil na 3:1.

Do III. třetiny šli domácí s jasným cílem snížit a minimálně vyrovnat, a to se jim málem podařilo. To když v přesilové hře rychlonohý Řehák svojí opakovanou střelou snížil na rozdíl jedné branky. Domácí se nadechovali k možnému vyrovnání, načež reagovali hosté time outem a zřejmě jim to prospělo, protože v 53. v signalizované výhodě vstřelili čtvrtou branku Čížem a odskočili na rozdíl dvou branek. Za dvě minuty pojistili své vítězství Ubrym.

 

Detaily o utkání ->