PSK jde do semifinále

17.02.2011 20:19

K poslednímu domácímu zápasu nadstavby nastoupil tým PSK již s některými uzdravenými marody a s třemi kompletními formacemi. Naopak hosté přijeli pouze v jedenácti. Domácí si tak před posledním utkáním nadstavby zajistili přímou účast v semifinále.

PSK Liberec : HC Česká Lípa  8:4 (3:2, 2:1, 3:1)

Přesto měla Lípa mírnou převahu a i přes spolehlivý výkon lovil domácí brankář Pyrochta dvakrát puk ze své sítě. Domácí střelci byli o něco úspěšnější, a tak první třetina skončila nepřesvědčivě 3:2.

Druhá třetina měla podobný průběh, týmy na obou stranách nepředváděly příliš zodpovědnou obranu, a tak se brankáři měli co ohánět. Ke konci třetiny všechny přítomné zaujala téměř zámořská bitka mezi hráči PSK Malinským a Kanaďanem ve službách Lípy Plunkettem.

Rozhodující chvíle přišly ve třetí třetině, kdy se již po 14 vteřinách hry trefil Šostý. Hostům se sice ještě podařilo za několik minut snížit, ale již za dvanáct vteřin opět zvýšil Vozák a na další odpor hosté nenašli sílu. Vše pečetil skvělou individuální akcí Baran.