Jakub Šebesta se prosadil do sítě Frýdlantu čtyřikrát

16.10.2013 19:15
Zimní stadion ve Frýdlantu prochází rekonstrukcí, a tak se utkání krajského hokeje proti PSK odehrálo ve Svijanské aréně v Liberci. Hokejisté PSK řádili jako černá ruka zejména v závěru zápasu, kdy během deseti minut nastříleli šest gólů.

HC Frýdlant - PSK Liberec 2:11 (0:3, 2:1, 0:7)

V tomto zápase se tedy hosté z PSK do svého soupeře pustili s velkým nasazením, kterému pouze jedenáct hráčů Frýdlantu těžce odolávalo. Jen střelecká nemohoucnost PSK zabránila vyššímu gólovému rozdílu. Naopak žádnou branku za svá záda nepustil spolehlivě chytající brankář PSK Bažant a po první třetině bylo 0:3.

Druhá třetina však přinesla pravý opak, přišlo podcenění soupeře a hru opanoval Frýdlant. PSK nevyužil několik šancí a přesilovek, a nakonec tuto třetinu prohrál 1:2.

Snahu frýdlantských hokejistů o zvrat v utkání zlomil pátý gól v síti brankáře Proška, ale ten pravý brankostroj přišel až v posledních deseti minutách hry, kdy střelci PSK nasázeli již velmi unavenému Frýdlantu šest gólů. Za zmínku stojí čtyři branky z hole hráče PSK Jakuba Šebesty, jehož střelecké řádění připomínalo nedávnou kanonádu jeho krajana Hertla v NHL.

Branky (nahrávky): 25. Hodač (Šlejtr), 40. Vološín (Šír) - 6. Maděra (Zákoutský), 18. Baran (Ubry), 19. Šebesta - Jakub (Vorel), 28. Potocký (Zákoutský), 3. Šebesta Jan (Baran), 51. Číž (Šorejs), 52. Šebesta Jakub (Kotrč), 55. Potocký (Baran, Ubry), 56. Šebesta Jakub (Kotrč), 57. Zákoutský (Maděra Daniel), 59. Šebesta - Jakub (Potocký).
Rozhodčí: Hladík - Novák, Serbus.
Vyloučení: 8:6, využití: 0:1.
Frýdlant: Blažek (20. Prošek) - Petr Peřina, Šlejtr, Heinzl, Čejka, Jiří Peřina, Vološín, Hodač, Mikyska, Smetana, Šír, Sommer.
PSK Liberec: Bažant - Číž - Zákoutský Jan, Kapoun - Vorel, Zákoutský - Jiří Ubry, Kotrč - Černý - Šebesta Jakub, Šostý - Šorejs - Maděra, Šebesta - Jan Potocký - Baran.