Sportovní klub Policie České republiky oddíl ledního hokeje

byl založen v roce 1995. Jako vedoucí klubu byl zvolen Janků Petr, což byl také jeden ze zakládajících členů. V této době se scházela parta 15 lidí, kteří se chtěli sportovně vyžít. Následně převzal vedení oddílu ledního hokeje Jarda Řehák. V této době se většina policistů začala poprvé seznamovat s pravidly ledního hokeje. Byly uskutečněny i první zápasy, kdy se soupeřem stali kolegové z Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem.

Další éra klubu se začala psát v roce 1997, kdy převzal vedení oddílu Jaroslav Kolařík. V této době se uskutečnil největší rozkvět klubu a to zásluhou nejen toho, že do klubu byl povolen i vstup členů, kteří nebyli přímo policisté, ale především tím, že se v tomto období začalo hrát podstatně více utkání. Tím, jak se SKP - oddíl ledního hokeje dále vyvíjel, tak se začali postupně dosahovat lepší výsledky ve výkonnosti. Rozrostl se i počet členů, kteří se zájmem vstoupili do oddílu ledního hokeje. V této době pod vedením Jardy se zvýšil i počet přátelských utkání, které byly sehrány.

XVII. International Police Winter Games - Innsbruck, Rakousko